Oroszlán havi telihold No. 2.: 2021.08.22 (14h02p)
☉☽
A "kék hold" nem az égitest színére utaló definíció, hanem egy naptári esemény. Általában havi egy telihold van, de nagyjából háromévente két telihold is jut egy hónapra. Ebből a második nyerte meg magának a "kék" jelzőt. Maga a szó az angol "once in a blue moon" vagyis "hébe-hóba", "igen ritkán" kifejezésből ered.
A Gergely naptár szerint nem kék, de csillagászati almanach alapján az, mivel az Oroszlán havának ez a második teliholdja – ezért lett a címben halványkék.
Asztrológiai értelemben nagyon fontosak ezek a speciális Nap-Hold fényszöggel induló és záródó hónapok, mivel sajátságos töltést adnak a jegyenergetikának. A Nap a tudatos figyelem: például a ma este kezdődő Szűz hónap már a hétköznapok rendjére, a munka-, iskola- és óvodakezdésre irányítja a fókuszt. A Hold a tudatalatti gyújtópontja, ami jelen esetben a tükörként funkcionál a Nap-tudatnak.
Az idei Oroszlán hónap az önérvényesítő-erőt húzta alá négy piros vonallal (A négy király) Az első telihold ez Önfeledt önérvényesítéssé pontosította, a mai pedig egyfajta összegzésre invitál bennünket.
Ahogy írtam, a Szűz időszaka már a napi rutinokról, az élet szervezéséről és rendszerezettségéről szól.
Egyáltalán nem mindegy, hogyan éljük meg ezt: úgy, hogy a nyaralás után már megint tekerni kell tovább a mókuskereket vagy képesek vagyunk a saját felszabadított, kreatív energiáinkon keresztül létezni a mindennapokban.
Mindkét teliholdnak vizes az aszcendense, de míg az elsőnél a külvilágra reflektálunk, a másodiknál már (ha egy picit is foglalkoztunk a fenti témával), sokkal inkább a saját belső erőnkre, elszántságunkra támaszkodhatunk.
Épp most teljesedik ki a Mars-Uránusz trigonja is, ami a jó – és főképp eredeti – ötletek, gyors és hatékony megvalósítását segíti elő.
Konfuciusz gondolatát ezért is választottam a telihold mottójának: merjünk önmagunk lenni, még akkor is, ha ettől kifelé nem vagyunk tökéletesek.
Nem kell megfelelni semmilyen sztenderdnek, sokkal fontosabb, hogy a saját ragyogásunkat engedjük végre megnyilvánulni.
Az Oroszlán Nap a szuverenitás, az egység élmény önmagunkkal, vele szemben a Vízöntő Hold pedig segít visszahelyezni magunkat érzelmi individuumként a nagy egészbe.
Egy gyémánt nem akarja magát más kavicsokhoz mérni: pontosan tisztában van saját kvalitásaival. Lenyűgöző, erős, legyőzhetetlen. A hibákon pedig csiszolással (önismerettel) mindig lehet javítani.
Amikor drágakő meghatározást tanultam, legfontosabb üzenetként azt hoztam magammal, hogy a kristályok értéket a "hibák" adják. A mesterségesen előállított kövekben lehet, hogy nincsenek zárványok, de ettől el is veszítik valódiságukat. A természetben fejlődő drágakövek – épp úgy, mint az emberek – növekszenek, változnak, sérülnek, regenerálódnak.
fotó: innen |
Ezen a képen egy gránát zárványt láthatunk, ami piaci értékét tekintve ronthat a gyémánton, de különlegessé, egyedivé és főképp természetessé teszi a követ.
Mi döntjük el, hogy a látszatra és külsőségekre törekedve kavicsként éljük le az életünket vagy felvállalva "töréseinket" gyémánttá válunk.
Érdekelnek az asztrológiai aktualitások? Kövesd a Padparadsa facebook oldalát!